Turkish English German Dutch Swedish Danish French Italian Russian Spanish Portuguese Arabic

19 Ιαν 2019

Δέκα στα δέκα για τον Κέρκη Μαραθοκάμπου!

Φωτογραφία από τον αγώνα Κέρκης-Νέοι Βύρωνος

Τη δέκατη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών στο βόλεϊ πέτυχε το βράδυ του Σαββάτου ο Κέρκης Μαραθοκάμπου!

Τη φορά αυτή η ομάδα της Σάμου επικράτησε στο κλειστό του Βαθέος του ΑΟ Νέοι Βύρωνος.

Μπορεί να έχασε το πρώτο σετ με 20-25, μόλις το τρίτο που χάνει στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο η ομάδα του Αντώνη Παπαδόπουλου γύρισε το ματς και πήρε τα άλλα τρία σετ με 25-18, 25-15 και 25-21.

Ο Κέρκης παραμένει πρώτος και με διαφορά 5 βαθμών από τη δεύτερη στη βαθμολογία Δραπετσώνα, στον 2ο υποόμιλο του Α΄ ομίλου!

Το ερχόμενο Σάββατο (6μμ) η σαμιακή ομάδα δίνει δύσκολο έδρας αγώνα στην Αθήνα, με αντίπαλο τον ΓΣ Απόλλων, τρίτο τώρα στη βαθμολογία.

Φωτογραφίες: Κέρκης Μαραθοκάμπου