AUTOMATIC TRANSLATION OF OUR BLOG INTO YOUR LANGUAGE BY GOOGLE TRANSLATE:

Turkish English German Dutch Swedish Danish French Italian Russian Spanish Portuguese Arabic

2 Μαρ 2019

Με το "δεξί" στα ντέρμπι κορυφής ο Κέρκης!

Νικηφόρα ξεκίνησε ο ΑΣ Κέρκης Μαραθοκάμπου τους αγώνες στη μάχη των play off για μία από τις πρώτες δύο θέσεις που οδηγούν στο τουρνουά ανόδου στη Volleyleage!

Στο κλειστό Βαθέος, η ομάδα της Σάμου επικράτησε το βράδυ του Σαββάτου του ΑΟ Νέοι Βύρωνος με 3-1 σετ: 25-16, 25-19, 21-25 και 25-17, για τις θέσεις 1-4 στον 2ο υποόμιλο του 1ου ομίλου.

Στον αγώνα των άλλων δύο διεκδικητών της ανόδου, ο ΓΣ Απόλλων νίκησε εντός έδρας τον ΔΑΣ Δραπετσώνας με 3-2 σετ: 22-25, 26-24, 15-25, 26-24, 15-6.

Το ερχόμενο Σάββατο ο Κέρκης δίνει δύσκολο εκτός έδρας ματς στην Αθήνα με τον Απόλλωνα (Ριζούπολη, 19:00), τη μία από τις δύο ομάδες που τον κέρδισαν στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Στη Σάμο θα ξαναπαίξει στις 16 Μαρτίου (19:00) με αντίπαλο τη Δραπετσώνα.