Turkish English German Dutch Swedish Danish French Italian Russian Spanish Portuguese Arabic

21 Οκτ 2019

Ποια ομάδα κατέκτησε το κύπελλο μπάσκετ Νομού Σάμου

Η ομάδα του Π.Α.Σ. Ικάρου

Ο τελικός του κυπέλλου μπάσκετ Νομού Σάμου «Γεώργιος Βαλής» διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο κλειστό δημοτικό γυμναστήριο Αγίου Κηρύκου.

Ο Π.Α.Σ. Ίκαρος νίκησε με σκορ 58-47 την Αναγέννηση Σάμου και κατέκτησε το τρόπαιο.

Διαιτητές του τελικού ήταν οι Χατζημιχάλης και Ζαχαριάδης.

Σύμφωνα με το VoreioAigaio.ERT.gr διεξήχθη ένας ενδιαφέρων και αμφίρροπος αγώνας, όπου ο Π.Α.Σ. Ίκαρος έλεγξε τον αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος του, κάνοντας ένα πολύ καλό 1ο δεκάλεπτο (18-5) στο 2ο δεκάλεπτο (13-24) η Αναγέννηση κατάφερε και μείωσε την διαφορά τελειώνοντας το α΄ ημίχρονο με σκορ 31 – 29.

Με το τέλος του 3ου δεκάλεπτου (16-13) το παιχνίδι παρέμενε ενδιαφέρον όμως το 4ο δεκάλεπτο ανήκε στην ομάδα του Ικάρου (11-5) με συνολικό σκορ β΄ ημιχρόνου 27-18 και τελικό αποτέλεσμα 58-47.
Η ομάδα της Αναγέννησης Σάμου έφτασε μέχρι τον τελικό του κυπέλλου αλλά δεν τα κατάφερε στην Ικαρία
Πηγή: VoreioAigaio.ERT.gr